Maal Elamise päeva programmid toimuvad üle Eesti.

Pilt lingitud !

Maale Elamise päeva programmid toimuvad üle Eesti juba neljandat korda. Haapsalu maapiirkonnas toimuvad külastusprogrammid kolmandat korda. Maapiirkonna elu-olu, ettevõtlust, teenuseid ja teisi kogukonnaelu väärtusi tutvustatakse sel päeval Haeska, Võnnu, Asuküla, Parila ja Sinalepa paikkondades.  Peamiselt on tegevused ja sündmused koondunud paikkondade seltsimajadesse ja külakeskustesse, kuhu oodatakse külalisi ning ollakse valmis pakkuma koostegemisi,  maitseelamusi ning inspiratsiooniampse maal elamiseks ja ettevõtluseks.

Oma paikkonna edulugusid külalistele tutvustades kasvab kindlasti igas kogukonnaliikmes tunne, et maal on hea elada ning see on oma paikkonna pidupäev!

Paikkondade programmid hakkavad ilmuma Haapsalu linna kodulehe kogukonnaelu valdkonnas ning Maal Elamise päeva kodulehe programmides ja interaktiivsel külastuskaardil https://maalelamisepaev.ee/

Maale elamise päeva tutvustav video SIIT

 

Maire Vilbas
Maal Elamise päeva Haapsalu kontaktisik
Tel 506 8710
e-post maire.vilbas@haapsalulv.ee

Perekond Truumetsade kolm aastat maal: raske algus, uued sõbrad ja sisseelamine kogukonda

Liisi ja Steve kolisid Sepakülla 3 aasta eest Harjumaalt, Raasiku vallast. Elades modernsetest paarismajadest koosnevas asumis, avastasid nad ühtäkki tugeva igatsuse vana taluõue järgi, kus oleks privaatsust ja aegade hingust. Otsusele tõukasid ka kaks suurt leonbergeri tõugu koera, kes paarismaja krundi oma jooksutiirudega üsna üles olid kündnud.

Niisiis veedetigi jõulupuhkus talusid vaadates ja 31.12 tehti kõne oma lemmiktalu müüvale maaklerile. Viis kannatamatut päeva veel enne kui vaatama sai minna ja kohal olles olid nad müüdud. See Jüri talu Sepakülas oleks justkui oodanud neid.

LOE EDASI!