« Tagasi

HEAD VÄIKELAPSE VANEMAD!

 

2020. grupid on täitunud. Soovikorral võib registreeruda ootejärjekorda.

Juba augustis alustab Haapsalus tööd vanemlusprogrammi "Imelised aastad". Tegutsema asutakse kahes grupis: esimene grupp linnas ning teine Panga külas (endised Ridala valla piirid). Registreerimine on avatud.

Koolitusel omandatu suurendab rahulolu ja rõõmu oma lapse kasvatamisest-arendamisest, parandab vanemate ja laste omavahelisi suhteid ning muudab pere koosolemise rohkem nauditavamaks.

"Imeliste aastate" programm.

Kas oled lapsevanemana tundnud, et ei mõista, mis toimub sinu väikese lapsega? Mida teha, kui lapse jonnihood sagenevad ja käitumine on vahel agressiivne? Kuidas ennetada vanemana iseenda stressi ja seada lapse sobimatule käitumisele piire?

Laste käitumisprobleemide ennetamiseks ja vähendamiseks on välja töötatud vanemlusprogramm The Incredible Years, eesti keeles „Imelised aastad".

„Imelised aastad" põhiprogramm on mõeldud 2–8-aastaste laste vanematele, kes vajavad tuge ja soovivad õppida, kuidas laste kasvatamisega paremini toime tulla.

Peamised koolitusel käsitletavad teemad:

* Laste arendamine mängu abil. Kuidas aidata lapsed iseseisvalt mängima? Kuidas vältida võimuvõitlusi laste omavahelises mängus ja õpetada lastele probleemide lahendamist?
* Positiivne tähelepanu ja lapse tunnustamine. Millal ja kuidas tunnustada? Kuidas tunnustamist ja kritiseerimist lahus hoida? Milline mõju on positiivse märkamisel ja lapse käitumise tunnustamisel?
* Preemiate ja stiimulite kasutamine. Kuidas õpetada lapsed eesmärke seadma? Kas ja kuidas lapse positiivset käitumist premeerida?
* Piiride seadmine sobimatule käitumisele. Kui palju korraldusi on lapsed suutelised täitma ja millised korraldused töötavad?
* Emotsioonidega toimetuleku kasvatamine. Aja mahavõtmine rahunemiseks. Kuidas jääda neutraalseks lapse sobimatu käitumise korral? Milliseid lapse käitumisviise ei tohi eirata? Millised on loomulikud ja loogilised tagajärjed ning millal neid rakendada? Kuidas õpetada lapsi oma tundeid valitsema ja arendada nende empaatiavõimet?
* Lastele probleemide lahendamise õpetamine. Kuidas last probleemide lahendamisel suunata?

Koolitust viivad läbi esimeses grupis Julia Kovalenko ja Reet Saareväli, teises grupis Elmet Puhm ning Kairit Kivimäe.

Koolitus toimub kord nädalas, kokku 16 kohtumist.  Täpsem nädalapäev ning kellaaeg veel selgumas.

NB! Koolituse toimumise ajaks on tagatud lastehoid ning toitlustus. Kohtade arv on piiratud.

Huvi korral võta ühendust:

Mari Raudsepp; Tel +372 5389 3777 / +372 47 25 327; mari.raudsepp@haapsalulv.ee