« Tagasi

Konverents „Eakad – Läänemaa väärtus 2021”

29. septembril 2021 toimus Haapsalu Kultuurikekuses konverents „Eakad – Läänemaa väärtus 2021"Konverentsi korraldasid Haapsalu linna ja Läänemaa pensionäride ühendused ning
Haapsalu sotsiaalmaja.

Konverentsist võttis osa 172 eakat Lääne maakonnast, kellest 97 oli Haapsalu linnast, 56 Lääne Nigula vallast, 10 Lääneranna vallast ja 9 oli külalisi.

Konverentsi toetasid sotsiaalministeerium, Haapsalu linn ja Lääne-Nigula vald.

Konverentsi tervitasid Haapsalu linnapea Urmas Sukles, Lääne-Nigula valla volikogu esimees Neeme Suur ja Eesti Pensionäride Ühenduse Liidu juhatuse esimees Andres Ergma.

Andres Ergma andis üle taasiseseisvumispäeva mälestusmedalid Lääne maakonna inimestele, kes olid oma tööga panustanud Eesti vabariigi taasiseseisvumise heaks.

Konverentsi tervitas Läänemaa eakate lauluklubi „Kuldne sügis", kes esitas  kolm laulu.

Lektoritena esinesid  Risti koguduse pastor Annika Laats teemal „Kuidas püsida raskel ajal hingeliselt ja vaimselt ergas"

Pärnu naiste Tugikeskuse esinaine Margo Orupõld „ Eakate vastane vägivald"

Tallinna Ülikooli vanemteadur Marju Kõivupuu „Miks vanasti olid emad väga tublid"

Tervitusi Vormsilt tõi Neeme Veisson.

Tänusõnad konverentsi eduka läbiviimise eest andis edasi Haapsalu linna aselinnapea Kaja Rootare.

Konverentsi lõpetuseks esinesid T stuudio tantsulapsed Mairi Grossfeldti juhendamisel.

Tagasiside lehtedelt võib lugeda, et eakate konverents oli hästi ette valmistatud ja läbi viidud, lektorid huvitavad, millega  osavõtjad jäid väga rahule.

 

Täname Haapsalu linnavalitsust, Lääne Nigula vallavalitsust ja kõiki projekti töögrupi liikmeid ning konverentsi moderaatorit Maritit oma panuse eest konverentsi ettevalmistamisel ja läbiviimisel.

 

Mall Lepmets

Haapsalu linna pensionäride ühenduse juhatuse liige