„Noored Maale“ alustas novembris juba viienda koostööprojektiga

2. novembril, ootasime Tallinna 32. KK majandussuuna uusi 10. klassi õpilasi Asuküla seltsimajja, et kohtuda noorte ettevõtlikke inimestega, kes tutvustavad Asuküla paikkonna elu- ja ettevõtluskeskkonda, kuhu koolinoored oma ettevõtlusideedega soovivad siseneda.

Selle aastase projekti tulemusena valmivad ettevõtlusideed ja prototüübid Asuküla paikkonnale, mis lähtuvad ja kasutavad kohalikku keskkonna- ja loodusressurssi.

Koroonaviirusest tingitud piiranguid arvestades toimus kohtumine veebi teel.

Esimesed kolm  ettekannet tutvustasid Asuküla paikkonna inimesi ja maaelu väärtusi.  

Sepaküla külavanem Liisi Truumets jagas oma pere lugu Tallinnast Läänemaale tulemisest ning oma ettevõtlusideed ja liikumist selles suunas, kuidas ühendada loomad ja inimese vaimne tervis, kuidas muuta oma unistused elutööks ning millised on kohapealsed võimalused ettevõtlusega alustamiseks.

Pusku külavanem Svea Stamberg jagas lisaks oma pere Puskusse jõudmise loole mõtteid, millega peaks arvestama külakogukonda ja looduskeskkonda elama asudes või ettevõtlust alustades.

MTÜ „Loov Noor" juht Anu Aljaste-Sitsi oma pere lugu erines eelnevatest selle poolest, et see rääkis kodukülla tagasi tulemisest. Anu on aastaid näidanud üles ettevõtlikkust maal elavatele noortele huvipakkuvate tegevuste leiutamisel ja juhendamisel. https://www.facebook.com/LoovNoor/photos

Nende huvitavate ettekannete põhjal tuleb õpilastel analüüsida ettevõtluskeskonda, kuhu nad õpilasülesande täitmiseks sisenevad.

Järgmised kolm ettekannet pakkusid inspiratsiooniampse ettevõtluseks.

Neljandat põlve ettevõtjana tegutsev Marge Kõllamägi rääkis ettevõtlusest kui elustiilist, asukohast sõltumata. Ettekandes keskendus ta ettevõtte  Green Bite sünniloole ja teekonnale.

Tegemist on kliendikeskse ja keskkonnasäästlikku ettevõttega, mis pakub oma klientidele kõrge toiteväärtusega kvaliteetset putukatoitu – tuleviku supertoitu!   

Ettevõtja Veiko Tammissaar tutvustas globaalseid lahendusi pakkuvat ettevõtet ABB AS www.abb.ee, kus ta tegeleb IT süsteemidega ning enda loodud ettevõtet Fastrabbit OÜ CEO www.fastrabbit.ee, kus valmistatakse põnevaid ripptelke.

Ettevõtja Kätlin Rohilaid-Aljaste jagas noortele ettevõtluse alustamiseks tarkusi alates 17 aastase ettevõtja pankroti kogemusest  kuni tänaseks hästi tuntud Katta Grüner ehted brändi loomiseni. https://westtree.eu/tootekategooria/katta-gruner-ehted/

Noortel on millest mõelda. Jääme huviga ootama nende ettevõtlusideid, mida kindlasti ka teiega jagame. Koostööprojekti „Noored maale"  ülevaateid ja noorte ideid saab lugeda ka Haapsalu linna kodulehel, valdkonnas „kogukonnatöö". 

 

Esitlused avanevad pildile klikates!