Maal Elamise päeva programmid toimuvad üle Eesti.

Haapsalu maapiirkonna elu-olu, ettevõtlust, teenuseid ja teisi kogukonnaelu väärtusi tutvustatakse sel päeval Haeska, Võnnu, Asuküla, Parila ja Sinalepa paikkondades.  Peamiselt on tegevused ja sündmused koondunud paikkondade seltsimajadesse ja külakeskustesse, kuhu oodatakse külalisi ning ollakse valmis pakkuma koostegemisi,  maitseelamusi ning inspiratsiooniampse maal elamiseks ja ettevõtluseks.

Oma paikkonna edulugusid külalistele tutvustades kasvab kindlasti igas kogukonnaliikmes tunne, et maal on hea elada ning see on oma paikkonna pidupäev!

Paikkondade programmid hakkavad ilmuma Haapsalu linna kodulehe kogukonnaelu valdkonnas ning Maal Elamise päeva kodulehe programmides ja interaktiivsel külastuskaardil https://maalelamisepaev.ee/

Maire Vilbas
Maal Elamise päeva Haapsalu kontaktisik
Tel 506 8710
e-post maire.vilbas@haapsalulv.ee )

Tika talu loomekoda – Haeska külakultuuri pärl

Tika talu asub Läänemaal, Haeska külas. Talu maakividest laut on ehitatud 1909. aastal. Nagu korralikule laudale kohane, on selles aja jooksul peetud palju erinevaid loomi. Elustiili muutumisega seoses on see aeg otsa saanud ja nii see laut kui ka teised temataolised seisavad tühjalt ja lagunevad.

Märtsis 2020 lukustas COVID-19 kõik kodudesse. Kellegagi kokku saada ei tohtinud ja vaba aega oli korraga käes tohutult. Kuidagi iseenesest ujus päevavalgele mõte ammusest unistusest laut korda seada. Saan sinna oma kangasteljed viia, ei peaks toas tolmutama…

LOE EDASI SIIT!

Läänemaa loodusest inspireeritud ettevõte - Maal elamise päev

Elame ja tegutseme oma esivanemate talumaadel Koheri külas Haapsalus. Olen abielus, meil on 20aastane tütar ja 11aastane poeg. Suur missioon on hoida alles ehe rehielamu tulevastele põlvedele.

Läänemaal pole eeliseid ettevõtlusele, pigem on raskem tegutseda – väike piirkond, kõik on kallim. Maal elamise eelis on kindlasti loodus ja looduskeskkond. Loomad, linnud, mets – see loob elamiseks harmoonilise õhkkonna ja annab inspiratsiooni. Muret tekitavad lageraied ja raied pesitsusaegadel. Inimene peab rohkem loodusega kooskõlas elama, see on tegelikult meie ainus varandus. Digimaailm ja süsteemid on mõnes mõttes ainult illusioon, mis võib hetkega kokku joosta. Loodus on päris ja käegakatsutav ning inimesele eluks vajalik.

LOE EDASI SIIT!