Koolitus lapsevanematele - vanemlusprogramm „Imelised aastad“!

Kui oled mõelnud, et tahaksid saada senisest teadlikumaks ja oskajamaks lapsevanemaks, siis tule ja osale teaduspõhises vanemlusprogrammis.

Laste kasvatamisel võib tekkida olukordi, millega on keeruline hakkama saada. „Imelised aastad" on 4-kuuline programm kõigile vanematele, kes vajavad tuge ja soovivad õppida, kuidas laste kasvatamisega paremini toime tulla.

  • Kus: Haapsalu Hoolekandekeskuses (Kastani 9).
  • Millal: Alates 2. veebruarist 2023,  neljapäeva õhtuti 2-2,5 tundi, kokku 16 korda.
  • Kellele: kõigile 2-8 aastaste laste vanematele, vanavanematele.
  • Lapsed saad kaasa võtta – lapsehoid on korraldatud.
  • Pakutakse kerget einet.
  • Väljaõppinud ja kogenud grupijuhid Kairit Kivimäe ja Merike Angerjärv.
  • Osalustasu 30 eurot, kui osaleb üks vanem perest või 50 eurot, kui osaleb kaks vanemat.
  • Registreerimine:  kristi.erkmann@haapsalulv.ee, tel 5770 4133

 

Kas oled lapsevanemana tundnud, et ei mõista, mis toimub sinu väikese lapsega? Mida teha, kui lapse jonnihood sagenevad ja käitumine on vahel agressiivne? Kuidas ennetada vanemana iseenda stressi ja seada lapse sobimatule käitumisele piire?  Appi tulevad teadmised ja oskused, mis aitavad vanema ja lapse vahel luua turvalise, lapse arengut toetava keskkonna.

Programmi eesmärgiks on pakkuda vanematele tuge, aidata neil ennetada ja toime tulla laste käitumisprobleemidega ning omandada vajalikke vanemlikke oskusi. Tegemist on tõenduspõhise vanemlusprogrammiga, mis tähendab, et koolituse mõju on teadusuuringutega tõestatud.

Peamised koolitusel käsitletavad teemad:
* Laste arendamine mängu abil. Kuidas aidata lapsed iseseisvalt mängima? Kuidas vältida võimuvõitlusi laste omavahelises mängus ja õpetada lastele probleemide lahendamist?
* Positiivne tähelepanu ja lapse tunnustamine. Millal ja kuidas tunnustada? Kuidas tunnustamist ja kritiseerimist lahus hoida? Milline mõju on positiivse märkamisel ja lapse käitumise tunnustamisel?
* Preemiate ja stiimulite kasutamine. Kuidas õpetada lapsed eesmärke seadma? Kas ja kuidas lapse positiivset käitumist premeerida?
* Piiride seadmine sobimatule käitumisele. Kui palju korraldusi on lapsed suutelised täitma ja millised korraldused töötavad?
* Emotsioonidega toimetuleku kasvatamine. Aja mahavõtmine rahunemiseks. Kuidas jääda neutraalseks lapse sobimatu käitumise korral? Milliseid lapse käitumisviise ei tohi eirata? Millised on loomulikud ja loogilised tagajärjed ning millal neid rakendada? Kuidas õpetada lapsi oma tundeid valitsema ja arendada nende empaatiavõimet?
* Lastele probleemide lahendamise õpetamine. Kuidas last probleemide lahendamisel suunata?


Loe lisaks: https://tarkvanem.ee/koolitused/imelised-aastad/

Koolitust korraldab ja rahastab Haapsalu Linnavalitsus koostöös Tervise Arengu Instituudiga.