« Tagasi

Korrastagem valimiste eel elukoharegistreeringu andmed

Haapsalu Linnavalitsus palub hiljuti elukohta vahetanud isikutel, kes pole veel jõudnud oma uut elukohta rahvastikuregistris registreerida, teha seda kindlasti hiljemalt kuu aega enne Riigikogu valimisi.

 

1.märtsil toimuvate Riigikogu valimiste nimekirjad koostatakse 30. päeval enne valimisi. Hilisemad aadressimuudatused valimisnimekirjades ei kajastu ja sel juhul tuleb valida kas eelvalimiste ajal Haapsalu Kultuurikeskuses või valimispäeval oma endise elukoha valimisjaoskonnas.

 

Elukohta muutnud isikud, kes ise pole muudatust rahvastikuregistris teinud,  peaksid kindlasti elukoha andmeid kontrollima.  Endise eluruumi omanik on ehk juba väljaregistreerimise teinud ja teil on elukoht jäänud vaid endise kohaliku omavalitsuse täpsusega.

Isikud, kelle elukoht on Haapsalu linna täpsusega, saavad 1.märtsil valida vaid Haapsalu Spordihoones asuvas jaoskonnas. nr 1, Lihula mnt 10 või eelhääletuse ajal Kultuurikeskuses.

 

Aadressiandmeid saate isikukoodi alusel kontrollida Haapsalu Linnavalitsuse telefonil 47 25317 või e-kirjaga Einar:Luik{ätt}haapsalulv.ee.

 

Iseseisvalt saab enda andmeid rahvastikuregistris kontrollida riigiportaalis  www.eesti.ee (e-teenused → kodanikule (vaata kõiki) → eluase (näita kõiki teenuseid) → Enda andmete päring.

 

Riigiportaalis saab esitada ka uue elukoha registreerimise teate (elukohateate esitamine).