« Tagasi

#EUprotects aruteluõhtu: Kuidas tõkestada epideemiate ja terviseriskide levikut?

#EUprotects aruteluõhtu:

Kuidas tõkestada epideemiate ja terviseriskide levikut?

7. veebruar kell 16.30 

Haapsalu Kultuurikeskuse kohvik

Osavõtt on tasuta! Registreeru üritusele siin

 

Haigused ja epideemiad ei tunne piire. Eriti ajal, mil Euroopas on piirid avatud ning inimesed reisivad üha rohkem ja eksootilistesse kohtadesse on oluline mõista, kui kiiresti suudavad levida ka erinevad nakkushaigused. Enam ei ole oluline kas epideemia puhkeb siinsamas Euroopas või kaugel Aasias, Aafrikas või Ameerikas – koos inimeste liikumisega liiguvad ja levivad ka kõige haruldasemad nakkushaigused. Kuidas saavad riigid koostöös Euroopa Liiduga tõkestada terviseriskide ja haiguste levikut ning tagada nõnda oma kodanike heaolu?

Just sellel teemal arutlevad 7. veebruaril kell 16.30 Haapsalu Kultuurikeskuse kohvikus järgmised oma ala spetsialistid:

  • Dr. Tõnis Siir, SA Läänemaa Haigla peaarst-juhataja
  • Piret Viiklepp, Tervise Arengu Instituudi tuberkuloosiregistri juhataja
  • Irina Dontšenko, Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiate osakonna juhataja
  • Kärt Sõber, Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõunik

Avasõnad ütleb Keit Kasemets, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht

Külalistele pakutakse õhtuooteks ka suupisteid ning kohvi ja teed.

Üritus on tasuta ja avatud kõigile huvilistele – tule ja räägi kaasa!

Osalejaks saab registreeruda siin: tinyurl.com/EUProtects

Arutelu saab jälgida otseülekande vahendusel ürituse Facebooki lehelt ning saab ka kaasa rääkida veebilehe www.sli.do vahendusel, kasutades märksõna #EUProtects. www.sli.do lehel saab interaktiivselt esitada osalejatele küsimusi ja vastata ürituse käigus tehtud küsitlustele.

Aruteluõhtut korraldab Euroopa Komisjoni Eesti Esindus koostöös Tervise Arengu Instituudi, Terviseameti ning Sotsiaalministeeriumiga.

Üritus on osa kampaaniast #EUprotects, mille eesmärgiks on teadvustada Euroopa Liidu rolli inimeste igapäevaelus – selgitada, kuidas piirideülene koostöö kaitseb meid võimalike ohtude ja probleemide eest ning ühtlasi arutleda selle üle, kuidas tulevikus seda koostööd arendada.