Haridus ja kultuuritöötajate tunnustamine

4.12.14

Haridus- ja kultuuripreemiate eesmärgiks on tunnustada Haapsalu linna pedagoogilisi  ja  kultuuritöötajaid ning teisi isikuid ja asutusi, kelle töö ja isiklik eeskuju on oluliselt kaasa aidanud laste ja noorte kujunemisel mitmekülgselt arenenud isiksusteks või kelle tegevus on oluliselt mõjutanud Haapsalu haridus- ja kultuurielu ja asutuste arengut.

Haapsalu linna haridus- ja kultuurivaldkonna tunnustamise kord


Aunimetus „Haapsalu Aasta Õpetaja" antakse ühele eelnevatel aastatel silma paistnud haridustöötajale, kes on pälvinud oma õpilaste, lapsevanemate, kolleegide ja ka üldsuse lugupidamise ning kelle tegevus on positiivselt mõjutanud Haapsalu linna haridusalast arengut. 

„Haapsalu Kultuuritegija" aunimetus antakse kultuuritöötajale, kes on pälvinud nii kultuuriavalikkuse kui kolleegide lugupidamise ning kes on silmapaistvalt hästi esinenud erialastel konkurssidel. 
„Haapsalu Kultuuritegija" aunimetus antakse kultuuritöötajale, olenemata tema viljeldavast valdkonnast (kirjandus, muusika, fotograafia, tants jne). 

Lisaks üksikisikutele antavatele aunimetustele jagab linnavalitsus ka preemiaid. 

Preemiad „Haapsalu hariduselu edendaja" ja „Haapsalu kultuurielu edendaja" antakse haridus- ja kultuuritöötajatele või asutustele, kes on edukalt läbi viinud linnale olulisi haridus- või kultuuriprojekte ning aidanud kaasa linna haridus- ja kultuurielu arengule.  

Preemia „Haapsalu säravaim kultuurisündmus" antakse aga inimesele või asutusele, kes on Haapsalus läbi viinud üle-Eestilist või rahvusvahelist tuntust kogunud projekti, avaldades sellega suurt mõju ka Haapsalu kultuurielu arengule. 

Toimetaja: TÕNU PARBUS