20.06.17

 

3 nädalat Haapsalus kultuurikava 

 

JUUNI

01.06 MUINASJUTUKONVERENTS 

muinasjutt.haapsalu.eu

 

03.06 LASTEKAITSEPÄEV HAAPSALUS 

Info Haapsalu Noorte Huvikeskuse FB lehelt 

 

02. - 03.06 ITAALIA VEINIPIDU HAAPSALUS 

Itaalia kultuuri- ja veinipäevadel maitstakse ja hinnatakse Itaalia veine, toimub koduveinikonkursi finaal ning tuju loovad erinevad muusikud ja lauljad. 

www.kultuurimaja.ee 

 

04.06 EESTI LIPU PÄEV

kell 07.00 Haapsalu Linnavalitsuse ees. 

Linn kingib taaskord Eesti lipu päeval Haapsalu ühele asutusele majalipu, seekord Haapsalu Sotsiaalmajale.

Eelmisel aastal kinkis Haapsalu linn majalipu SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid peahoonele, hoonele mis esimese Eesti Vabariigi ajal oli Haapsalu linnavalituse maja.

Eesti lipu päeva esimese majalipu kinkis aastal 2015 Haapsalu linnavalitsus Kaitseliidu Lääne maleva staabihoonele. 

 

10. - 11.06 NARGENFESTIVAL: KREEGI PÄEVAD HAAPSALUS 

Nargenfestival on 2006. aastast olnud üks meeldejääv meretagune ja mereäärne suvepidu, mis peab oluliseks Eesti muusika, sealhulgas C. Kreegi pärandi esiletoomist. 

www.nargenfestival.ee

 

23.06 MAAKAITSEPÄEV HAAPSALUS 

Kaitseliidu Lääne malev kutsub Läänemaa maakaitsepäevale 23. juunil kell 13.00 kuni 17.00 Haapsalu Lossiplatsile. 

 

Päeva tõhusa kordamineku eest hoolitsevad Kaitseliidu Lääne malev, Naiskodukaitse Lääne ringkond, Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Häirekeskus, Maanteeamet, Lääne-Eesti Vabatahtlik Reservpäästerühm, Kalevi jalaväepataljon, liitlased Suurbritanniast, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Haapsalu linn ja Lääne maavalitsus.

 
 

23. - 24.06 HAAPSALU JAANITULE FESTIVAL 

23. ja 24. juunil Haapsalu piiskopilinnuses toimuval Lääne-Eesti suurimal jaanitulel saab näha meie armastatud lauljate paremikku. Üles astuvad Anne Veski, 2 Quick Start, Koit Toome, Apelsin, Ott Lepland ja paljud teised. 

Festivali piletid Piletilevist 

 

28.06 - 01.07 HAAPSALU TŠAIKOVSKI FESTIVAL

Esimene festival on teie ees: tulge kuulama vene tippteatri Moskva Novaja Opera klassikakontserte Haapsalu lossihoovis, saage osa kammerkontsertidest, teemakohastest jalutuskäikudest Tšaikovski radadel, lastekontserdist ja muidugi suurejoonelisest Eesti Rahvusballeti vabaõhuetendusest "Luiged" Haapsalu väikesel viigil. Haapsalu ja Tšaikovski käivad kokku nagu meri ja tuul!

https://tchaikovskyfestival.ee/

 

JUULI 

05. - 09.07 HAAPSALU VANAMUUSIKAFESTIVAL 

Lääne-Eesti ühes kaunimas kuurortlinnas Haapsalus 1994. a sündinud festivali hinnatakse omas žanris üheks kaalukamaks Eestis ning see on köitnud paljude nimekate väliskunstnike tähelepanu. 

Festivali eesmärk on viia nii eesti kutselisi muusikuid kui ka publikut kõrgtasemeliste ettekannete kaudu lähemale muusikakultuuri tippteostele. 

www.studiovocale.ee

 

14. - 16.07 AMERICAN BEAUTY CAR SHOW

Baltimaade suurim ameerika autode näitus, kokkutulek ja kiirendusvõistlus. 

www.american.ee

 

22. - 23.07 JOOGAFESTIVAL 

Joogafestivalil esinevad Eesti parimad joogaõpetajad ning erikülalised välismaalt. Ära saab proovida kümmekond joogastiili klassikalisematest modernsemateni ning kuulata loenguid ja osaleda töötubades. Hommikuti ja õhtuti saab osa kontsertidest ja mantrate ühislaulmisest. 

www.joogafestival.ee

 

28. - 29.07 ROCKMUUSIKA FESTIVAL ROCK IN HAAPSALU 

„Rock In Haapsalu" toimub 28.-29. juulil 2017 Haapsalu linnuses. Kahepäevane rokipidu toob puitpitsilisse kuurortlinna aukartustäratava nimekirja rokiklassika legende:  Suzi Quatro (UK) ja Bonnie Tyler (UK); Haapsalu Kammerkoor ja Raul Vaigla bändPaul Young (UK), Procol Harumi solist Gary Brooker (UK),  Tõnis Mägi ja Ivo Linna.

www.rockinhaapsalu.ee

 

30.07 LASTE KULTUURIFESTIVAL "LAPSEPÕLVEMAAGIA"

Laste kultuurifestivali info Facebooki lehel: Laste kultuurifestival Lapsepõlvemaagia

Lapsepõlvemaagia keskendub pärimusele ning Läänemaa tavadele, vanavanemate ja lastelaste lugudele ja koostegemisele. Festivali eesmärk on luua kontakt erinevate põlvkondade lapsepõlve mängude, muusika, tegevuste, reaalsete igapäevaelu tööde vahel. 

Rohkem infot festivali Facebooki lehelt 

 

AUGUST

04. - 06.08 BLUUSIFESTIVAL "AUGUSTIBLUUS"

Festival muudab Haapsalu linna kaheks ööpäevaks bluusimuusika sõbra jaoks suisa paradiisiks. Festivali põhikontserdid toimuvad kahel õhtul iidse piiskopilinnuse õuel, päevasesse programmi mahuvad aga õpitoad ning traditsiooniline akustiline kontsert Haapsalu vanas raudteejaamas ning varajaste hommikutundideni toimub bluusijämm kultuurikeskusesse loodavas ööklubis. 

www.augustibluus.ee

 

11. - 13.08 VALGE DAAMI AEG

Valge Daami aeg on juba kolmel aastakümnel olnud Haapsalu suve tähtsamaid sündmusi. Augusti täiskuule kõige lähemal oleval nädalalõpul muutub Haapsalu vanalinn sumisevaks laadaplatsiks, kirev kultuuriprogramm kestab hommikust õhtuni ning pimeduse saabudes mängitakse piiskopilinnuses Valge Daami vabaõhuetendusi. 

www.valgedaam.ee

Valge Daami vabaõhuetendus: http://www.valgedaam.com/

 

13.08 PITSIPÄEV

Erinevate pitside kohtumispaik. Toimuvad töötoad, ühiskudumine ning materjalide ja käsitöövahendite müük.

www.haapsalusall.ee

 

12.08 RANNALÕÕTS

www.kultuurimaja.ee

 

19.08 TÄNAVATOIDUFESTIVAL "MAITSETE PROMENAAD"

Kolmandat korda toimuv tänavatoidufestival. Selleks päevaks muutub terve Karja tänav maitsete promenaadiks. 

 

19.08 POPROKI SUPERSTAAR BELINDA CARLISLE & SHANON

Haapsalu Lossihoovis esineb taasiseseisvumispäeva eelõhtul, 19. augustil poproki suurnimi Belinda Carlisle. Megastaar on end levimuusika ajalukku kirjutatud muuhulgas kuldhittidega "Heaven Is a Place on Earth", "Circle in the Sand" ja "La Luna".

Piletid müügis Piletilevis 

 

SEPTEMBER

08. - 10.09 NOSTALGIAPÄEVAD

Endisaegsete sõidukite paraad ja väljanäitus, vigursõidud ja võiduajamised, laat ja täika, erinevad etendused, kontserdid, filmiprogrammid ja temaatilised puhkeõhtud üle terve linna. 

Nostalgiapäevade info Facebooki lehel

 

20. - 24.09 MATSALU LOODUSFILMIDE FESTIVAL 

Festivali eesmärk on tutvustada ja tunnustada uusi loodusfilme ning nende tegijaid, soodustada loodusfilmide levikut. Traditsiooniliselt moodustavad ühe osa festivalist loodusfotonäitused. 

www.matsalufilm.ee

 

NB! Kavas võib ette tulla muudatusi ja/või täiendusi!

Jooksvalt lisanduvaid kultuurisündmusi jälgi Läänemaa Tursmi veebilehelt www.visithaapsalu.com ja Haapsalu kultuurikeskuse veebilehelt www.kultuurimaja.ee ning www.kultuurikava.ee

 

Toimetaja: TEELE JURTOM