> Elu > Uudised
Metsanädalal kohtume Haapsalus!
28.04.2011

Mai alguses Haapsalus toimuv metsanädalal kannab metsa-aastaga sama tunnuslauset: „Kohtume metsas!“

Eesti Metsaseltsi eestvõtmisel toimuv Metsanädal leiab tänavu aset juba 19. korda.

Seekord kannab metsapealinna tiitlit merelinn Haapsalu, mis tänavu osutus ka väärikaks metsapealinna tiitli kandjaks. Nimelt sai tänavu jaanuaris Haapsalu metsaomanikuks – linnale tagastati umbes 250 hektariline metsamaa, mis kuulus linnale enne Teist maailmasõda.

Pärast taasiseseisvumist on antud metsamaa olnud reformimata ning Haapsalu avaldas soovi saada taas selle omanikuks.

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi andis Valgevälja metsa Haapsalule üle 14. jaanuaril metsapäeval. Minister märkis, see samm on vajalik nii metsale kui ka linnale – mets vajab hooldust ning linn saab pakkuda metsas tööd.

Valgevälja mets paistab silma oma mitmekülgsete võimalustega – majandusmets pakub inimestele tööd ja seeläbi ka linnale tulu, metsa saab rajada terviseradu ning seal asub ka vääriselupaik, kus pesitseb kanakull.

Tiitel antakse Haapsalule üle metsanädala avapäeval 2. mail. Muusikalise osa eest kannab hoolt metsameeste koor Forestalia. Seni on metsapealinn Tartu - akadeemilise metsandushariduse kodu.

Laupäeval, 7. mail muutub Haapsalu Piiskopilinnuse hoov suureks metsakeskuseks, kus saab proovida laevaehitust ja puutööd. Toimub puutöölaat ja erinevad õpitoad; kohal on ka Erametsaliidu metsatelk "Kõik metsast".

Vastavalt traditsioonile istutab metsanädala märgiks president Toomas-Hendrik Ilves metsapealinna puu. President tervitab linlasi kell 12:30.

Õhtul saavad kõik nautida Svjata Vatra kontserti ning pimeduse saabudes tulemängu.

Rohkem infot metsanädala ja konkursside kohta leiate metsanduslikust infoväravast: www.metsainfo.ee.

«
Sündmused

Pühendusega pink
demokraatiakool
kalmistud
raieluba
lasteabi
sinikael
Haapsalu virtuaaltuur
noortekeskus
Värviline Haapsalu 2009
Haapsalu Kultuurikeskus
kuursaal
Raudteemuuseum
Linnuse bänner
Laste- ja noortesõbralik linn
Läänemaa Turism
EL ja regionaalarengu fond

Uudised
 
»»» Kellaviietee neljapäeval, 23. mail kell 17 Nurme Bistroos
»»» DEMOKRAATIAKOOL 29. mail kell 17 volikogu saalis, Posti 34
»»» UNICEFi Sinine Nädal Haapsalus
»»» Laupäeva, 18. mail peatub Vaktsiinibuss jälle Haapsalu Konsumi juures kell 11-15.
»»» Loeng vanematele ``Vitsaga või Vitsata?`` neljapäeval 16.05.2013 Haapsalu Linnavalitsuse saalis kell 17.00
 
Linnavalitsus teatab
 
»»» Vaba tn 9 kinnistu detailplaneeringu strateegilise keskkonnamõju hindamise algatamata jätmine
»»» Kulu põletamine ja lõkete tegemine
»»» 13. aprillil on Haapsalu linnas seoses toimuva ralliga liiklus häiritud.
»»» Värviline Haapsalu toimub taas!
»»» Lahkus Haapsalu vapimärgi kavaler Lembitu Varblane
 
Gallup