« Tagasi

Juba homme jooksevad ligi 300 Läänemaa noort liikumisvõime kaotanud laste ravi toetuse nimel.

Neljapäeval, 10. mail toimub samaaegselt 25 linnas üle-eestiline kolmeteistkümnendat korda heategevuslik Teatejooks, mis toob liikumisvõime kaotanud laste ravi toetuse nimel jooksma üle 12 000 põhikooli noore. Haapsalus toimub Teatejooks Haapsalu Staadionil algusega kell 12.00. Jooksu avab Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juhatuse esimees Priit Eelmäe. Sellel aastal on Teatejooksul esindatud Haapsalu Põhikool, Haapsalu Nikolai Kool, Haapsalu Linna Algkool, Nõva Kool, Oru Kool, Ridala Põhikool ja Uuemõisa Lasteaed-Algkool. Kõik huvilised on oodatud tublidele noortele kaasa elama!

Teatejooks kogub sel aastal annetusi Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juurde ainulaadse mängu- ja treeningpargi rajamiseks. Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses saab igal aastal ravi ligikaudu 3500 patsienti, kelle liikumisvõime on vähenenud või täielikult kadunud. Et arendada ravivõimalusi ja aidata patsientidel uue olukorraga kohaneda, teeb keskus ettevalmistusi ratastoolikasutajate treening- ja mängupargi rajamiseks Haapsalu promenaadi äärde.

Täiskasvanud saavad Teatejooksul osalevate laste panust ning liikumisvõime kaotanud laste ravi toetada, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot). Lisaks saab teha annetuse pangaülekandega heategevuskontole, info kodulehel www.teatejooks.ee

Teatejooks on nüüdseks saanud juba tuhandete Eesti laste ja noorte jaoks ilusaks iga-aastaseks traditsiooniks, mille käigus nad annavad oma panuse oma eakaaslaste heaks, kes on liikumisvõime mõne elu keerdkäigu tõttu kaotanud.